منشور حقوق بیمار

احترام به حقوق گيرندگان خدمت :

مراجعین محترم ، تابلوي منشور حقوق بيمار ، در تمامي طبقات نصب شده است .

منشور حقوق بيمار :

۱. دريافت مطلوب خدمات سلامت حق بيمار است .

۲. اطلاعات بايد به نحو مطلوب و به ميزان كافي در اختيار بيمار قرار گيرد .

۳. حق انتخاب و تصميم گيري آزادانه بيمار در دريافت خدمات سلامت بايد محترم شمرده شود .

۴. ارائه خدمات سلامت بايد مبتني براحترام به حريم خصوصي بيمار ( حق خلوت ) و رعايت اصل رازداري باشد .

۵. دسترسي به نظام كارامد رسيدگي به شكايات حق بيماراست .

** مراجعين محترم ، شما مي توانيد ارائه دهندگان خدمت ( پزشك ، پرستار و سایر كاركنان ) ، را از روي كارت شناسايي عكس دار كه برروي سينه آنان نصب مي باشد ، شناسايي نماييد .

(( اعضاي گروه درماني مسئول ارائه مراقبت به بيمار ، در ابتدا خود را به بيمار معرفي نموده و رتبه حرفه اي و سمت خود را به اطلاع بيمار و همراه وي مي رسانند. ))

سيستم رسيدگی به شكايات :

هر بیمار حق دارد در صورت ادعای نقض حقوق خود ، بدون اختلال در کیفیت دریافت خدمات سلامت ، به مقامات ذی صلاح شکایت نماید .

در صورت وجود هرگونه نارضایتی در کلیه مراحل ارائه خدمت ، که از نظر شما نیاز به مداخله فوری دارد ، با شماره تلفن ۲۰۵۴ ، سوپروایزر بالینی ، به صورت ۲۴ ساعته تماس حاصل فرمایید . در اولین فرصت ممکن به مشکل شما رسیدگی خواهد شد .

در صورت به وجود آمدن هرگونه نارضایتی در هر مرحله از پذیرش ، حین درمان ، ترخیص که از نظر شما نیاز به مداخله فوری ندارد ، می توانید از سه طریق نارضایتی خود را اعلام فرمایید :

با تلفن گویای رسیدگی به شکایات ( داخلي ۲۰۲۰ ) تماس گرفته و علت نارضایتی و شماره تلفن خود را اعلام فرمایید . مسئول واحد رسيدگي به شكايات ، در اولین فرصت با شما تماس حاصل نموده و مسئله پیگیری می شود .

از برگه های رسیدگی به شکایات که در سالن های انتظار، پذیرش ، حسابداری ، اورژانس ، در محل های از قبل پیش بینی شده موجود می باشد ، استفاده نموده و پس از تکمیل ، آن را به صندوقهای سفید رنگ ( پیشنهادات و انتقادات ) بیندازید . این صندوق ها هفتگی توسط مسئول رسیدگی به شکایات بررسی و در صورت تکمیل قسمت شماره تلفن ، به شما بازخورد داده خواهد شد .

علاوه بر راههای ذکر شده ، مشکل خود را می توانید از طریق ایمیل به آدرس info@laleh-hospital.com ارسال نماييد .

جهت بررسی رضایتمندی شما مراجعین محترم ، از خدمات ارائه شده در هنگام ترخیص ( بصورت تصادفي ) برگه هاي سنجش رضايت جهت تكميل به شما ارائه خواهد شد .

جهت بررسی رضایتمندی شما مراجعین محترم ، از خدمات ارائه شده پس از ترخیص ، به صورت تلفنی با شما تماس گرفته می شود ، قطعاً ارائه نقطه نظرات در این رابطه ، ما را در بهبود کیفیت ارائه خدمات یاری خواهد نمو .

اگر نیاز است جهت بررسی مشکل خود از خارج بیمارستان تماس بگیرید ، می توانید با شماره ۸۱۴۷۲۰۲۰ و يا ۸۸۵۷۱۰۶۵ ، داخلی ۲۰۵۴ تماس حاصل فرماييد .

شماره تلفنهای : ۱۵۹۰( شکایات درمانی ) ، ۱۴۹۰ ( شکایات بهداشتی-دارویی ) و ۱۶۹۰ ( شکایات مربوط به تعرفه اضافی ) ، نیز توسط وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی جهت رسیدگی به شکایات اعلام شده است .

مدیریت بیمارستان لاله ، هرگونه انتقاد به سازمان را فرصتی جهت بهبود کیفی ارائه خدمات سلامت می داند.