همايش ترويج زايمان طبيعي

زایمان طبیعی

همانطور که می دانید زایمان طبیعی جزو اولین روش های زایمان در گذشته و امروز است، بسیاری از مادران فرزندان خود را با این روش سنتی به دنیا آورده اند و تجارب بسیاری در این زمینه دارند.  زايمان طبيعي بي دردسر ترین روش زایمان است که می تواند تولد را برای مادر و فرزند لذت بخش سازد.

مزایای زایمان طبیعی

 زايمان طبيعي از قدیمی ترین روش های زایمان است که در نهایت منجر به تولدنوزاد از طریق رحم مادر می شود .زایمان طبیعی در واقع یک روش غیر فزیولوژیک است که با دخالت پزشک و مصرف برخی از داروها مورد استفاده قرار می گیرد اما مزیت های آن مانند یک زایمان طبیعی و فیزیولوژیک است.

زایمان طبیعی برای مادر و جنین سالم مخاطره ای نداشته و در واقع نسبت به روش های دیگر (سزارین ) تهدیدی برای مادر و فرزند در بر ندارد ، مگر اینکه شرایط قرارگیری جنین و وضعیت عمومی مادر دچار تغییراتی شود که جان هردو و یا یکی از آنها به مخاطره بيفتد و در نهایت پزشک جراح زايمان سزارين را انتخاب نمايد. 

اما در حالت کلی که مشکلی برای زن باردار وجود نداشته باشد زایمان به روش طبیعی توصیه می شود.

پيرو اين امر،همايش ترويج زايمان طبيعي باحضور پزشكان حاذق بيمارستان لاله و مادراني كه زايمان طبيعي انجام داده اند به همراه زوج هايي كه درسنين باروري بوده اند با حضور سخنرانان ،سركار خانم دكتر خداكرمي رئيس انجمن علمي مامايي ايران ،سركار خانم روستا مدرس زايمان فيزيولوژي و سركارخانم شجاعي ماماي همراه درتاريخ 95/12/21به خوبي برگزار شد.

اين مراسم شامل برنامه هاي شاد از جمله موسيقي زنده،اهداي جوايز و قرعه كشي بوده است.

تور مجازی بیمارستان لاله