فلوروسكپي

اتاق فلوروسكوپي

 

اين اتاق مختص تصويربرداري هاي اختصاصي مي باشد و از مزاياي دستگاه اين اتاق امكان فلوروسكوپي با استفاده از سيستم كنترل از راه دور است.

تصويربرداري در اين اتاق به دو صورت انجام مي شود. يك همان روش قبلي يعني استفاده از كاست ها است و دومي استفاده از سيستم direct radiography است.

در روش دوم كاست ها حذف شده و از دتكتور image intensity tire (IIT) براي نمايش تصوير و ثبت آن استفاده مي شود.

وقتي مي خواهيم فلوروسكوپي انجام دهيم يعني در واقع روش دوم را انتخاب كرده ايم. اين دستگاه به يك دستگاه كنترل در اتاق كنترل متصل است. وقتي با استفاده از پدالي كه در اتاق كنترل است فلوروسكوپي مي كنيم تصوير متحرك و ontime در مانيتور سمت چپ هر كدام از اين جفت مانيتورهاي نمايش داده مي شود و وقتي كه مي خواهيم تصويري را ثبت كنيم و يا به اصطلاح اكسپوز كنيم تصوير نهايي در مانيتورهاي سمت راست نمايان مي شود. لازم به ذكر است كه اپراتور دستگاه تنها مي تواند تصاويري را كه در مانيتورهاي سمت راست است را چاپ كند.

از ديگر مزاياي اين دستگاه cinematography است يعني مي توانيم تا حداكثر 7 تصوير را در يك ثانيه ثبت كنيم و به صورت يك فيلم نمايش دهيم. اين قابليت به ما كمك مي كند تا بتوانيم dynamic اين عضو را ثبت و بررسي كنيم براي مثال ثبت حركات ديافراگم و يا ثبت عمل بلع در يك باريم سوالو.

در بدو ورود به اين اتاق ، راهروي كوچكي قرار دارد كه شامل دو رختكن ( جهت تعويض لباس بيماران در صورت نياز) است . و همچنين در داخل اتاق يك سرويس بهداشتي نيز وجود دارد . سيستم كنترل دستگاه در بيرون اتاق ، يعني در اتاق كنترل تعبيه شده و مي توان از طريق پنجره كوچكي كه در كنار آن است ، داخل اتاق را مشاهده كرد .

 

 

 

 

تور مجازی بیمارستان لاله