وايرگذاري پستان

 

وایرگذاری پستان

وایر گذاری روشی است که توسط آن توده ای که در پستان وجود دارد و باید جراحی شود توسط وایر علامت گذاری شده و به جراح نشان داده می شود که توده کجا قرار دارد.

توده های پستان معمولاَ توسط ماموگرافی و یا سونوگرافی و یا معاینه فیزیکی تشخیص داده می شوند. زمانیکه توده باید توسط جراح خارج شود اگر توده بسیار کوچک باشد و یا در منطقه  میکرو کلسیفیکاسیون وجود داشته باشد، برای جراح پیدا کردن ضایعه بسیار دشوار است و ممکن است دچار خطا شود. در این صورت قبل از جراحی رادیولوژیست منطقه مورد نظر که باید جراحی شود را با وایر( فنر فلزی) مشخص می کند، سر سوزنی فلزی یک فنر بسته قرار دارد که پزشک از سطح پوست آنرا وارد پستان کرده که اینکار معمولاَ درد زیادی ندارد فقط احساس فشار ایجاد می شود، زمانیکه میله نازک فلزی وارد آن می شود پزشک فنر متصل به سر آنرا آزاد می کند که این فنر معمولا به شکل پاپیون یا مدور و یا بیضی می باشد و عمدتاَ از جنس تیتانیوم است. سپس پزشک با انجام یک نمای ماموگرافی از محل قرارگیری وایر اطمینان حاصل کرده و به اینصورت به جراح محل توده را نشان می دهد.

غالباَ وایر گذاری نباید بیش از 24 ساعت قبل از جراحی انجام شود زیرا ممکن است در این فاصله زمانی وایر جابجا گردد، پس بهتر است اول فرد زمان عمل خود را با جراح مشخص کند و حداکثر تا 24 ساعت قبل از آن وایرگذاری را انجام دهد.

 

پس از انجام آزمون آماده بودن ریپورت پزشک به وسیله پیامک به اطلاع شما خواهد رسید.

جهت دریافت جواب پزشک همه روزه غیر از روزهای کاری از ساعت 8 صبح الی 18 بعد از ظهر به صورت حضوری مراجعه نمایید و یا از خدمات غیرحضوری از طریق سایت بیمارستان به آدرس http://www.laleh-hospital.com/forms/login/laboratory/service-answer در قسمت خدمات آنلاین با استفاده از شماره شناسایی و شماره پرونده مندرج در قبض جهت username  و password استفاده نمایید .

تماس فقط از طریق واتساپ با شماره  09393735795 امکان پذیر می باشد.

خدمات انجام شده در بخش تصویربرداری، قابلیت چاپ تصاویر بر روی CD  و  همچنین امکان ارسال لينك تصاوير به صورت واتساپ و يا ايميل را دارا می باشند .

 

 

 

تور مجازی بیمارستان لاله