انجام سي تي اسكن جهت استفاده در راديوتراپي CT CIMOLUTION

سیستم های شبیه سازدرمان با روشCT

اولین مرحله از درمان بیماران در پروسه رادیوتراپی، تصویربرداری از بیمار می باشد. این تصویربرداری به دلیل استفاده در نرم افزار طراحی درمان  تاثیری مستقیم بر کیفیت درمان بیماران خواهد داشت. نکته مهم در این خصوص تفاوت تصویربرداری جهت تشخیص و نیز تصویربرداری جهت درمان رادیوتراپی می باشد .

تفاوت های عمده ای که باعث تفاوت بین CT تصویربرداری تشخیصی  و درمانی می گردد به شرح ذیل است. توجه کنید که هدف اساسی در استفاده از CT-Simulation همانند سازی  نحوه Setup  در هنگام تصویربرداری  و درمان می باشد .

۱ . تخت دستگاه CT تصویربرداری در جهت Longitudinal  محور X  و محور Z  حرکت دارد اما تخت دستگاه شتاب دهنده خطی در محورهای X  و Y  و Z  حرکت می نماید . شبیه سازی تخت سیستم CT در حرکت محور Y توسط لیزر متحرک نصب شده در سقف امکان پذیر می گردد .

۲ . سیستم تخت دستگاه CT برای کارکرد تصویربرداری تشخیصی طراحی گردیده است. در این سیستم دقت حرکت به میزانی که در رادیوتراپی اهمیت دارد، مهم و اساسی نمی باشد. استفاده از لیزر های جانبی متحرک در اتاق CT  می تواند به جای استفاده از حرکت بالا و پایین تخت، با دقت بسیار زیاد و بدون توجه به تغییر ارتفاع تخت بر اساس وزن بیمار امکان شبیه سازی حرکت تخت در محور Z را فراهم نماید .

۳ . رویه تخت CT صاف نبوده و برای راحتی بیمار به صورت Curve طراحی گردیده است در حالیکه سطح و رویه تخت دستگاه رادیوتراپی به صورت صاف (Flat ) می باشد .

۴ . قطر دهانه گانتری در CT تشخیصی معمولا کمتر از قطر دهانه گانتری در سیستم های CT-Simulation می باشد.

شرکت سامان تابش امید در زمینه سیستم های Movable Laser با کمپانی های LAP آلمان و زیر گروه این شرکت کمپانی A2j فرانسه همکاری می نماید . هر دو این کمپانی ها  سیستم های خود را به ۲ صورت  عرضه می نمایند . در مدل اول هر ۳ لیزر متحرک بوده و در مدل دوم لیزر نصب شده بر روی سقف متحرک و دو لیزر جانبی ثابت می باشند . سیستم ها و نرم افزار از هر ۳ روش مرسوم در CT-Simulation  پشتیبانی می نمایند .

این روش ها عبارتند از :

  Absolute  Marking  1.

Relative Markin  2.

Reference Point  3.

 

پس از انجام آزمون آماده بودن ریپورت پزشک به وسیله پیامک به اطلاع شما خواهد رسید .

جهت دریافت جواب پزشک همه روزه غیر از روزهای کاری از ساعت 8 صبح الی 18 بعد از ظهر به صورت حضوری مراجعه نمایید و یا از خدمات غیرحضوری از طریق سایت بیمارستان به آدرس http://www.laleh-hospital.com/forms/login/laboratory/service-answer در قسمت خدمات آنلاین با استفاده از شماره شناسایی و شماره پرونده مندرج در قبض جهت username  و password استفاده نمایید .

تماس فقط از طریق واتساپ با شماره  09393735795 امکان پذیر می باشد.

خدمات انجام شده در بخش تصویربرداری، قابلیت چاپ تصاویر بر روی CD  و  همچنین امکان ارسال لينك تصاوير به صورت واتساپ و يا ايميل را دارا می باشند.

تور مجازی بیمارستان لاله