احترام به حقوق گيرندگان خدمت

احترام به حقوق گيرندگان خدمت:

مراجعین محترم ،تابلوي منشور حقوق بيمار ،در تمامي طبقات نصب شده است.

منشور حقوق بيمار:

1.  دريافت مطلوب خدمات سلامت حق بيمار است.

2. اطلاعات بايد به نحو مطلوب و به ميزان كافي در اختيار بيمار قرار گيرد.

3. حق انتخاب و تصميم گيري آزادانه بيمار در دريافت خدمات سلامت بايد محترم شمرده شود.

4. ارائه خدمات سلامت بايد مبتني براحترام به حريم خصوصي بيمار (حق خلوت) و رعايت اصل رازداري باشد.      

5. دسترسي به نظام كارامد رسيدگي به شكايات حق بيماراست.

مراجعين محترم،شما مي توانيد ارائه دهندگان خدمت( پزشك، پرستار و سایر كاركنان )،را از روي كارت شناسايي عكس دار كه برروي سينه آنان نصب مي باشد، شناسايي نماييد.

(( اعضاي گروه درماني مسئول ارائه مراقبت به بيمار ،در ابتدا خودرا به بيمار  معرفي نموده و رتبه حرفه اي و سمت خود را به اطلاع بيمار و همراه وي  مي رسانند. ))

سيستم رسيدگي به شكايات:

هر بیمار حق دارد در صورت ادعای نقض حقوق خود ، بدون اختلال در کیفیت دریافت خدمات سلامت ،به مقامات ذی صلاح شکایت نماید.  

  • در صورت وجود هرگونه نارضایتی در کلیه مراحل ارائه خدمت ،که از نظر شما نیاز به مداخله فوری دارد،با شماره تلفن 1354،سوپروایزر بالینی، به صورت 24ساعته تماس حاصل فرمایید.در اولین فرصت ممکن به مشکل شما رسیدگی خواهد شد.
  • در صورت به وجود آمدن هرگونه نارضایتی در هر مرحله از پذیرش، حین درمان، ترخیص که از نظر شما نیاز به مداخله فوری ندارد، می توانید از سه طریق نارضایتی خود را اعلام فرمایید:
  • با  تلفن گویای رسیدگی به شکایات(2020) تماس گرفته و  علت نارضایتی  و شماره تلفن خود را اعلام فرمایید.مسئول واحد رسيدگي به شكايات ،در اولین فرصت با شما تماس حاصل نموده و مسئله پیگیری می شود.
  • از برگه های رسیدگی به شکایات که در سالن های انتظار، پذیرش، حسابداری، اورژانس ،در محل های از قبل پیش بینی شده موجود می باشد، استفاده نموده و پس از تکمیل ، آن را به صندوقهای سفید رنگ (پیشنهادات و انتقادات) بیندازید. این صندوق ها هفتگی توسط مسئول رسیدگی به شکایات بررسی و در صورت تکمیل قسمت شماره تلفن، به شما بازخورد داده خواهد شد.
  • علاوه بر راههای ذکر شده، مشکل  خود را می توانید از طریق ایمیل به آدرس laleh-hospital.comارسال نماييد. 
  • جهت بررسی رضایتمندی شما مراجعین محترم، از خدمات ارائه شده در هنگام  ترخیص(بصورت تصادفي)برگه هاي سنجش رضايت جهت تكميل به شما ارائه خواهد شد.
  • جهت بررسی رضایتمندی شما مراجعین محترم، از خدمات ارائه شده پس از ترخیص ، به صورت تلفنی با شما تماس گرفته می شود، قطعاً ارائه نقطه نظرات در این رابطه، ما را در بهبود کیفیت ارائه خدمات یاری خواهد نمود.
  • اگر نیاز است جهت بررسی مشکل خود از خارج بیمارستان تماس بگیرید،می توانید با شماره 81472020 و يا 88571065،داخلی 1354 تماس حاصل فرماييد.
  •   شماره تلفنهای: 1590(شکایات درمانی) ،1490(شکایات بهداشتی-دارویی) و1690(شکایات مربوط به تعرفه اضافی) ،نیز توسط وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی جهت رسیدگی به شکایات اعلام شده است.   

مدیریت بیمارستان لاله،هرگونه انتقاد به سازمان را فرصتی جهت بهبود کیفی ارائه خدمات سلامت می داند.

 

 

تور مجازی بیمارستان لاله