بخش داخلی 1

بیمارانی که نیاز به  مراقبت و پایش سلامت با مشکلات و بیماریهای داخلی ، مزمن و سالمندی دارند ، در این بخش بستری می شوند .

معرفي بخش :

بخش داخلی یک از تاریخ 92/3/4 بصورت تفکیک شده از بخش داخی قبلی تحت دو بخش مجزای داخلی 1 و داخلی 2  در طبقه چهارم بیمارستان لاله افتتاح و راه اندازی شده است .

مجهز به 15 تخت بستری بیمار در 8 اتاق که 7 اتاق دو تخته و یک اتاق خصوصی و ایزوله می باشدکه از شماره 1/445 تا 452 نامگذاری شده است .

اتاقهای بیماران :

اتاقهای دو تخته شامل 2 تخت بستری بیمار که مجهز به Bed Side دو طرفه و میز غذا و Bed Chart علائم حیاتی ، لاکر  و چهار پایه پایین تخت  ،  یک کمد دیواری برای رخت آویز و یک پتو و یک بالش همراه و یک صندلی تختخوابشو  ،   یک دستگاه تلویزیون 22 اینچ سامسونگ یک سرویس بهداشتی فرنگی و حمام ،  یک دستگاه یخچال ،  یک سطل زباله خانگی، یک تابلوی شماره تلفن های ضروری و دیگر منشور حقوق بیمار ، جهت قبله  یک دستگاه ساکشن متعلق به 2 تخت مجهز به دستورالعمل استفاده آن و پکیج استفاده از آن ( ساکشن تیوب، سوند نلاتون، فینگر تیب، کانکشن)  يك دستگاه تلفن براي 2 تخت در تمامی اتاق ها برای هر تخت  یک مانومتر اکسیژن سانترال مجهز به سوند اکسیژن و مهتابی سقفی و کنسول بالای تختها مجهز به 2 مهتابی برای هر تخت ، سیستم خنک کننده و گرمایشی فن کوئول ؛ زنگ اخبار  ( Nurse Call )  و چراغ شب می باشد .

پزشکان محترم بخش داخلی :

متخصصین عفونی :

  سرکار خانم دکتر مینو محرز

جانشین : سرکار خانم دکتر حدادی ( متخصص عفونی )  

عموماً روزهای پنج شنبه و جمعه و زمان نبودن خانم دکتر محرز تشریف می آورند .

جناب آقاي دكتر مرداني روزهاي فرد

جانشين : جناب آقاي دكتر آقازاده ( متخصص عفونت ) روزهاي زوج

متخصصین غدد :

جناب آقای دکتر اسدیان- جناب آقای دکتر ملتی

متخصصین داخلی:

جناب آقای دکتر توکلی جانشین ایشان ( سركار خانم جعفري متخصص داخلی ) که روزهای جمعه و در زمان نبودن دکتر توکلی

متخصصین مغز و اعصاب :

جناب آقای دکتر پور محمودیان- جناب آقای دکتر معتمدی ( جانشین ایشان سرکار خانم دکتر مصطفایی با همین تخصص هستند )

متخصصین ریه :

جناب آقای دکتر احتشامی افشار - جناب آقای دکتر هاشم نژاد - جناب آقای دکتر مصدق

متخصص اعصاب و روان :

سرکار خانم دکتر روحي

متخصصین گوارش :

جناب آقای دکتر درياني

جانشینان ایشان :

جناب آقای دکتر مهدی بابایی

سرکار خاتنم دکتر رضایی سليم

جناب آقاي دكتر اماني  

جناب آقای دکتر شاهرخ موسوی  ( جانشيان ايشان آقاي دكتر ثقفي )

   جناب آقاي دكتر منصوري

    جناب آقاي دكتر نجاتي

متخصصین خون ( انکولوژیست ) :

جناب آقای دکتر سمیعی ( جانشین ایشان سرکار خانم دکتر بابك فقط روزهاي شنبه ) هستند 

جناب اقای دکتر شریفیان ( رئيس هر دو بخش داخلي هستند )                                                                        

جناب آقای دکرت مرتضوی زاده ( دستیار ایشان خانم دكتر مشتاقي نسب با همین تخصص هستند  )

رادیوتراپیست ها : 

جناب آقای دکتر مزدایی

 جناب آقای دکتر جهانگیری راد

 جناب آقای دکتر عابدی مقدم

روماتولوژیست :

سرکار خانم دکتر احمدی

نفرولوژیست ها :

جناب آقای دکتر خاتمی

جناب آقای دکتر ارگانی

نحوه پذيرش ، انتقال ، ترخيص :

ورود بیمار به بخش از 3 طریق است :

  1. پذیرش مستقیم
  2. از اورژانس
  3. انتقال از بخشهای دیگر

در هر صورت از بیمار و همراهان با روی خوش استقبال می کنیم ، ابتدا بیمار و ( گفته خود بیمار ) و دستبند و مشخصات بیمار در پرونده توسط کمک بهیار و پرستار چک می شود و در صورتیکه درست بود به اتاقش راهنمایی می شود ، در بیماران تازه بستری شده قد و وزن آنها توسطکمک بهیاران گرفته شده و به پرستاران گفته می شود در مورد دادن کیف بهداشتی و لباس به بیماران باید به چند نکته توجه شود :

فيش هاي سه برگي سفيد ، سبز و زرد كه بايد كاملاً پر شود ، سفيد دست بيمار ، سبز ضميمه پرونده و زرد دست پرسنل براي شارژ مي ماند و بايد در كامپيوتر هم ثبت شود .

بیمار توسط کمک بهیار به اتاق و تختش راهنمایی می شود کارت بالای سر توسط کمک بهیار تحت نظارت پرستار بیمار نوشته می شود که چه نوع کارتی می باشد ؟

در پوشیدن لباس در صورت تمایل بیمار و همراه به بیمار کمک می کند در مورد نرس کال و تجهیزات اتاق و تحوه استفاده از تلفن و گرفتن خط آزاد و دستشویی و یخچال و ... توضیح می دهد .

توسط همکاران پرستار ادمیت می شود مجدداً در مورد نحوه استفاده از نرس کال توضیح داده می شود و مورس بیمار را تعیین می کنند و در مورد بیماران با مورس بالا اقدامات لازم با کمک مسئول شیفت و کمک بهیاران شروع می شود که بعداً توضیح داده خواهد شد بیماری که CVA کرده ،  بدحال است باید توسط کمک بهیار با حضور پرستار از جهت وجود Bed Sore حتماً چک شود و داشتن یا نداشتن آن حتماً در برگه ادمیت و گزارش پرستاری قید شود و از همراهان امضاء گرفته شود .

زمانیکه بیمار از اورژانس می آید باید تحویل بیمار بالینی و با حضور پرستار بیمار باشد که هم گزارش می گیریم و هم بیمار را از نظر IV و CVP ، پورت، زخم و داشتن ترشحات و پانسمان ، Sore ، کبودیها، تاول ، سوند ، درن ، NGT  و چک علائم حیاتی و سطح هوشیاری چک می کنیم .

در زمان انتقال بیمار از بخشهای دیگر هم بهتر است تحویل گزارش بیمار بالینی و بالای سر بیمار باشدو بقیه موارد مثل پذیرش مستقیم است با این تفاوت که اگر بیمار بدحال است توضیحات کاملی به همراه بیمار داده می شود.

تحویل مدارک مهم و مرتبط با بیماری فعلی بیمار هم قسمت مهمی است که در پایین کاردکس قسمت مراقبتهای پرستاری با خودکار نوشته می شود .

دستبند شناسایی بیمار :

هر بیماری در هر ساعت شبانه روز که وارد بیمارستان می شود چه از طریق پذیرش بستری چه اورژانس و چه سرپایی برای آنها دستبند شناسایی چاپ می شود که زمینه سفید دارد از جنس ضد حساسیت ، قابل شستشو ، قابل انعطاف ، نرم و کمی آزاد به دست راست بسته می شود ( اگر خیلی تنگ باش حالت گارو می شود ) که مشخصاتی مثل نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، تاريخ تولد ، شماره پرونده ، جنسیت ، نام پزشک معالج ، تاریخ بستری ، نام بخش و شماره تخت و اتاق روی آن ثبت شده است .

همه بیماران بستری در بخش باید دارای دستبند شناسایی باشند و هر کاری که برای بیمار انجام می شود باید نام و نام خانوداگي ، نام پدر، تاريخ تولد را هم از خودش سؤال کنیم ، هم با دستبند شناسایی چک شود و هم با پرونده مثل انجام آزمایشات ، انجام اقدامات پاراکلینیکی ، ترانس فرآورده های خونی ، دادن داروها ، رفتن به اتاق عمل ، جمع آوري نمونه ها و مايعات بدن

ترخيص بيماران :

ترخيص بيماران الزاماً با دستور كتبي پزشك معالج صورت مي گيرد . و پس از تاييد شدن دستور ترخيص بيمار توسط پزشك معالج توسط پرسنل پرستاري ، به بيمار و همراه وي آموزشهاي لازم در مورد روند ترخيص داده مي شود . پرونده بيمار توسط منشي جهت تسويه حساب آماده شده و همراه بيمار با راهنمايي منشي بخش ، به واحد ترخيص فرستاده مي شود و برگه خروج بيمار به وي داده مي شود كه يك نسخه از آن به بخش مربوطه تحويل داده مي شود و نتيجه بعدي به نگهباني تحويل داده مي شود. در هنگام ترخيص آموزشهاي پرستاري لازم در مورد نحوه مراقبت از بيمار در منزل و ارائه درمان و تغذيه و تكميل سير بهبودي به زبان ساده و قابل فهم براي بيمار و همراه توضيح داده مي شود . در موارد لزوم پمفلت و بروشور آموزشي نيز داده مي شود .