X

ماموگرافي

بخش ها و خدمات / بخش های پاراکلینیکی / تصویربرداری / ماموگرافي
ماموگرافی

هدف اصلی ماموگرافی ، شناسایی زودهنگام سرطان پستان است.
مركز تصويربرداري بيمارستان لاله افتخار دارد با استفاده از آخرين تكنولوژي روز دستگاه ماموگرافي شركت زيمنس كه قابليت تصويربرداري توموگرافي ( سه بعدي ) و امكان انجام بيوپسي تحت هدايت ماموگرافي به صورت core needle بيوپسي و وكيوم بيوپسي رادارا ميباشد در جهت ارتقا سطح خدمت رساني به بانوان محترم گام بردارد.لازم به ذكر است انجام ماموگرافي در اين مركز به صورت كاملا بدون درد انجام ميگيرد و ميزان دز دريافتي مراجعين محترم با استفاده از تكنولوژي prime شركت زيمنس به ميزان 30 درصد كاهش ميابد .یکی از مهمترین و موثرترین راه های تشخیص سرطان سینه به خصوص در مراحل اولیه بیماری انجام ماموگرافی است و یکی از موثرترین راه های مبارزه با این بیماری تشخیص آن در مراحل اولیه پیدایش سرطان می باشد . ماموگرافی انجام یک رادیوگرافی از نسج نرم پستان می باشد که عمدتا به منظور شناسایی و تشخیص سرطان پستان و نیز به منظور ارزیابی تود های قابل لمس و ضایعات غیر قابل لمس پستان مورد استفاده قرار می گیرد . انجام تصویربربرداری ماموگرافی در خانمهای بالای چهل سال هر دو سال یکبار توصیه می شود . خانمهایی که افراد درجه یک آنها (مادر یا خواهر) سابقه سرطان پستان دارند , ازسن 40 سالگی به بالا انجام ماموگرافی سالانه توصیه می شود . بهترین زمان انجام ماموگرافی هفته اول پریود می باشد .


ماموگرافی چیست ؟
ماموگرافی یک عکس رادیوگرافی ساده از پستان و ابزاری برای کشف زودرس سرطان‌های غیرقابل لمس پستان است. ماموگرافی می‌تواند سرطان پستان را ده سال قبل از آن که قابل لمس شود، شناسایی کند. همه زنان چهل ساله و بیشتر باید هر دو سال یکبار ماموگرافی انجام دهند. زنانی که افراد درجه یک آن‌ها ( یعنی مادر یا خواهرشان ) مبتلا به سرطان باشند باید از ۳۵ سالگی ماموگرافی سالانه انجام دهند .
بهترین زمان انجام ماموگرافی هفته اول قاعدگی است. ( روز اول قاعدگی یعنی روزی که خون‌ریزی ماهیانه زنانه شروع می‌شود ) چون در این زمان پستان‌ها حساس نیستند . برای بدست آوردن تصویر خوب نیاز به فشار روی پستان است که ممکن است دردناک باشد . قبل از ماموگرافی دوش بگیرید و از مصرف پودر تالک بوگیر زیر بغل خودداری کنید زیرا این مواد می‌توانند باعث تفسیر اشتباه ماموگرافی شوند . ماموگرافی نمی‌تواند و نباید جایگزین معاینه توسط پزشک متخصص جراحی عمومی شود.


کاربرد ماموگرافی :
غربالگری بانوان بالای 40 سال از نظر سرطان پستان
ارزیابی بیمارانی که توده مشکوک در پستان دارند
پیگیری درمان بیماران رادیوتراپی یا مستکتومی شده
سرطان پستان درمان شده با برداشتن قسمتی از پستان و رادیوتراپی
پیگیری پستان مقابل در فردی که یک سینه مبتلا به سرطان را برداشته
بيوپسي توده هاي پستاني و ميكروكلسيفيكاسيونها تحت ماموگرافي كه مختص دستگاههاي خاص رايولوژي ميباشد. انجام توموگرافي پستان


خدمات ماموگرافی :

  • ماموگرافی دیجیتال
  • بیوپسی تحت ماموگرافی
  • توموگرافی پستان


تمايز ماموگرافي مركز تصويربرداري بيمارستان لاله :
مركز تصويربرداري بيمارستان لاله افتخار دارد با استفاده از آخرين تكنولوژي روز دستگاه ماموگرافي شركت زيمنس كه قابليت تصويربرداري توموگرافي ( سه بعدي ) و امكان انجام بيوپسي تحت هدايت ماموگرافي به صورت core needle بيوپسي و وكيوم بيوپسي رادارا ميباشد در جهت ارتقا سطح خدمت رساني به بانوان محترم گام بردارد.
لازم به ذكر است انجام ماموگرافي در اين مركز به صورت كاملا بدون درد انجام ميگيرد و ميزان دز دريافتي مراجعين محترم با استفاده از تكنولوژي PRIME شركت زيمنس به ميزان 30 درصد كاهش ميابد .


مشخصات فني دستگاه ماموگرافي :
دستگاه ماموگرافي ديجيتال زيمنس با قابليت توموگرافي و بيوپسي پستان به روش وكيوم

 

درباره بیمارستان لاله

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی لاله با بیش از 33 هزار متر زیربنا ، با 240 تخت قابل گسترش تا 420 تخت در 8 طبقه در زمینی به مساحت 10 هزار و 25 متر مربع در منطقه شهرک غرب بر اساس آخرین استانداردهای ابلاغی وزارت بهداشت و شهرداری و سایر سازمانهای ذیصلاح احداث شده است

راهنمای مراجعین
اطلاعات تماس

تهران، شهرك غرب، فاز 5 ، خيابان سيماي ايران، نبش خيابان شجريان جنوبي (فلامك جنوبي)

  • تلفن : ۸۸۵۶۳۰۲۰ ، ۸۱۴۷۲۰۰۰ ( ۲۱ ۹۸ + )
  • پست الکترونیک : info@laleh-hospital.com
  • فکس : ۸۸۵۷۱۰۸۱ ( ۲۱ ۹۸ + )