X

راهنمای پذیرش و ترخیص

راهنمای مراجعین / راهنمای پذیرش و ترخیص
راهنمای پذیرش و ترخیص

راهنمای پذیرش بستری


 چگونگی گرفتن وقت جهت بستری :


غیراورژانسی:
با حضور بیمار در بیمارستان و در دست داشتن نامه دستور بستری از پزشك معالج و هماهنگی با ایشان ، بیماربه قسمت پذیرش بستری بیمارستان لاله مراجعه می نماید
لازم به ذكر است پذیرش بستری از ساعت 6 صبح الی 19 شب واقع در طبقه همكف بیمارستان و از ساعت 19 لغایت 6صبح واقع در طبقه منفی یك (پذیرش اورژانس ) می باشد .
اورژانسی
چنانچه وضعیت بیمار اورژانسی باشد ، بیمار به اورژانس هدایت شده و اقدامات لازم جهت بستری ایشان انجام می گیرد .

 

 

مدارك لازم جهت بستری بیمار :


بیمار بیمه ای :
جهت مراجعه برای بستری ، بیمار باید كارت ملی  یا اصل شناسنامه  ، معرفی نامه بیمه ، دستور بستری پزشك ( جهت اطلاعات بیشتر در مورد بیمه های طرف قرارداد و زمان ارائه معرفی نامه با واحد  بیمه گری یا ترخیص  تماس حاصل شود . )را به همراه داشته باشد .


بیمار آزاد :
كارت ملی یا اصل شناسنانه  ، دستور بستری پزشك معالج
لازم است  كپی و یا  اصل كلیه مدارك پزشكی و لیست داروهای مصرفی در منزل ، در هنگام بستری بیمار ، همراه بیمار باشد .


مدارك لازم برای بیماران بخش زایمان :
جهت بیماران باردار بخش زنان و بلوك زایمان ، ارائه مدرك شناسائی همسر بیمار ( كپی و اصل كارت ملی و شناسنامه زوجین ) الزامی است .
خاطر نشان می گردد در زمان صدور گواهی ولادت آدرس ثبت شده در زمان پذیرش مادر ملاك قرار می گیرد.


كارت همراه :
در اتاق های دو تخته یك همراه و در اتاق های خصوصی حداكثر دو همراه و در سوئیتها تعداد همراه آزاد می باشد. در اتاق های دو تخته و خصوصی گرفتن كارت همراه جهت تردد ضروری است .
جهت دریافت كارت همراه ؛  روزانه ساعت 10 صبح به واحد پذیرش بستری در طبقه همكف مراجعه نمایند  . جهت رعایت شئونات اسلامی و رعایت حریم خصوصی بیماران در اتاق های دو تخته بهتر است حضور همراه همجنس با بیمار است .


مسئولیت نگهداری پول و اشیاء قیمتی :
مسئولیت نگهداری كلیه ی اشیاء قیمتی از جمله طلا و جواهرات ، چك بانكی ، پول ، موبایل و ... به عهده بیمار و همراه بیمار می باشد . در شرایطی كه بیمار همراه ندارد ، پول و یا اشیاء قیمتی ضروری با امضا و اثر انگشت وی تحویل سرپرستار و یا مسئول شیفت می گردد .


نحوه تماس حضوری و یا تلفنی با بیمار :
چنانچه در ساعات غیرملاقات ، برحسب ضرورت نیاز به ملاقات حضوری با بیمار باشد ، با مراجعه به دفتر پرستاری و هماهنگی با انتظامات و بخش مربوطه ، می توان بیمار را ملاقات كرد . در مورد بیماران با شرایط خاص و محدودیت ملاقات ، استثناء وجود دارد.


چگونگی تماس و استفاده از تلفن داخل اتاقها با داخل و یا خارج بیمارستان :
جهت  برقراری ارتباط با داخل بیمارستان ، با گرفتن شماره اتاق مورد نظر تماس برقرار می شود . برای برقراری با خارج بیمارستان شماره 9 را گرفته تا تلفن آزاد شود . چنانچه نیاز به برقراری ارتباط با موبایل یا شهرستان می باشد ، با گرفتن شماره صفر ( تلفنخانه ) و اعلام شماره تلفن مورد نظر تماس برقرار می شود .


استعلام مالی و اعلام مبلغ بدهی :
در صورتیكه بیمار بخواهد از حدود هزینه و یا بدهی خود با خبر شود، می تواند با مراجعه به منشی بخش و استعلام منشی از واحد مالی ، در جریان هزینه ها و بدهی خود قرار می گیرد . تمامی هزینه های مالی بیمار به روز محاسبه و جمع زده می شود .


فرآیند پذیرش و انتقال بیمار به بخش مربوطه :
پس از مراجعه بیمار به واحد پذیرش و تحویل كارت ملی  و دستور بستری پزشك معالج تمامی اطلاعات بیمار در سیستم پذیرش ثبت شده و بر اساس آن پرونده بستری و دستبند شناسایی بیمار چاپ می شود .
دستبند شناسایی شامل اطلاعات لازم برای شناسایی بیمار است كه جهت ارتقاء ایمنی بیمار در مدت بستری در بیمارستان تهیه می شود. دستبند شناسایی در پذیرش بستری بر روی دست غالب بیمار نصب می گردد . و در لحظه خروج از بیمارستان از دست بیمار برداشته می شود .
پس از اتمام مراحل پذیرش بیمار ، یك نفر از پرسنل استقبال كننده ، بیمار را تا اتاق مورد نظر همراهی خواهند كرد .
تمامی اطلاعات لازم در مورد استفاده از آسانسورها ، پله های اضطراری منتهی به بخش و همچنین معرفی اولیه بخش به بیمار داده می شود . سپس بیمار  به سرپرستار یا مسئول شیفت بخش مربوطه معرفی و تحویل داده می شود . اگر چنانچه مشكلی در راه رفتن بیمار وجود داشته باشد ، صندلی چرخدار در اختیار بیمار قرار می گیرد .
در هر بخش سرپرستار ، مسئول بخش می باشد . و بیمار می تواند مشكلات خود را علاوه بر پرستار مسئول خود ، با سرپرستار بخش مطرح نماید . ( در صورت عدم مرتفع شدن مشكل ، واحد رسیدگی به شكایات در خدمت شما عزیزان  می باشد )

 

راهنمای ترخیص


توجه:
صورتحساب بیمار فقط یک نوبت صادر می گردد.
شرکت های بیمه از قبول صورتحساب المثنی خودداری می کنند لذا در حفظ و نگهداری صورتحساب خود کوشا باشید.
مراجعین محترم،
•    بیمارانی كه صورتحساب آنها به صورت بیمه ای صادر شده است لیست موارد خارج از تعهد بیمه را از واحد ترخیص دریافت نمایند و جهت ارائه مدارك به بیمه های پایه ( تامین اجتماعی ، خدمات درمانی ) به توضیحات درج شده در پایین صورتحساب توجه فرمایند.
•    بیمارانی كه هزینه های درمانی خود را به صورت آزاد پرداخت نموده اند پس از دریافت برگ صورتحساب در ساعات اداری جهت تعیین وقت دریافت مدارك بیمه ای به واحد جوادهی مدارك پزشكی واقع در طبقه همكف مراجعه نمایند.
•     در غیر اینصورت روز بعد با تلفن های درج شده در پایین صورتحساب تماس گرفته شود.


     مراجعین محترم توجه داشته باشید، تنها واحد مجاز به اخذ هزینه از بیمار و یا همراه، واحد صندوق بیمارستان لاله می باشد.

 

درباره بیمارستان لاله

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی لاله با بیش از 33 هزار متر زیربنا ، با 240 تخت قابل گسترش تا 420 تخت در 8 طبقه در زمینی به مساحت 10 هزار و 25 متر مربع در منطقه شهرک غرب بر اساس آخرین استانداردهای ابلاغی وزارت بهداشت و شهرداری و سایر سازمانهای ذیصلاح احداث شده است
250 پزشک متخصص که از اعضاء هیئت علمی دانشگاههای کشور هستند به همراه 960 نفر کادر درمانی و اداری مجرب در 29 بخش تخصصی و 24 کلینیک درمانی این بیمارستان مشغول به کار هستند.

اطلاعات تماس

تهران، شهرك غرب، فاز 5 ، خيابان سيماي ايران، نبش خيابان شجريان جنوبي (فلامك جنوبي)

  • تلفن : ۸۸۵۶۳۰۲۰ ، ۸۱۴۷۲۰۰۰ ( ۲۱ ۹۸ + )
  • پست الکترونیک : info@laleh-hospital.com
  • فکس : ۸۸۵۷۱۰۸۱ ( ۲۱ ۹۸ + )